Chore zatoki

Jak rozpoznać, że to chore zatoki?

Bóle mięśni, „kołowanie” w głowie, ciągłe drapanie w gardle. Do tego całkowicie zatkany nos i problemy z oddychaniem. Takie objawy kojarzymy z grypą albo zatokami. Chore zatoki to nic przyjemnego, a jeżeli mimo odpowiedniej kuracji, dolegliwości się utrzymują, a co gorsza nasilają to możemy podejrzewać zapalenie zatok. Test Obciążeń Organizmu uświadomi ci przyczyny zapalenia i pomoże ci z nim walczyć.Chore zatokiChore zatoki przynosowe dają bardzo zróżnicowane objawy zależne od tego, które zatoki zostały zainfekowane. Zatoki przynosowe są upowietrzonymi jamami znajdującymi się w obrębie czaszki. Wszystkie cztery zatoki łączą się z jamą nosa ujściami zatok.

Dlaczego zatoki mogą być problemem?

Zatoki przynosowe dzielimy na zatoki klinowe, szczękowe, czołowe oraz tzw. komórki sitowe. Wewnątrz zatok znajduje się błona śluzowa stanowiącą naturalne przedłużenie błony śluzowej jamy nosa. Zatoki mają dość duży wpływ na nawilżanie nosa jak również ogrzewają wdychane przez nas powietrze. Stanowią naturalną, termoizolacyjną ochronę dla naszego mózgu jak i oczodołów. Wszelkie choroby zatok zazwyczaj powiązane są z zablokowaniem ujść jamy nosa i zaburzeniu transportu śluzu. Taki stan może wywołać zapalenie zatok, gdyż te nie mają możliwości w naturalny sposób oczyszczać się z grzybów i bakterii.

Chore zatoki – rodzaje

Zapalenie zatok i chore zatoki to dość ogólna nazwa kilku pomniejszych chorób. Podany tutaj czas trwania choroby jest dość umowny, najlepiej na chore zatoki podziała Test Obciążeń Organizmu oraz odpowiednia kuracja. Tak więc zapalenie zatok możemy podzielić na:

 • Ostre zapalenie zatok

Jest to infekcja, która zawsze zaczyna się nagle i trwa zazwyczaj do 4 tygodni. Nie znaczy to, ze przechodzi sama, ale odpowiednia kuracja pozwala pozbyć się choroby bez żadnych, przykrych następstw.

 • Zapalenie zatok podstawowe

Zapalenie podstawowe trwa od 4 do nawet 12 tygodni. Choroba trwa długo, jednak nie dochodzi do żadnych poważnych zmian w zatokach, a po niej możliwa jest całkowita regeneracja błony śluzowej zatok.

 • Nawracające ostre zapalenie zatok

Jest to dość frustrująca wersja zapalenia zatok, charakteryzująca się częstymi nawrotami. Jeżeli choroba powraca cztery lub więcej razy w roku, możemy mówić o nawracającym i ostrym zapaleniu zatok. Trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni.

 • Przewlekłe zapalenie zatok

Zazwyczaj są efektem niewłaściwej kuracji zastosowanej do prostego lub podostrego zapalenie zatok. Przewlekłe zapalenie zatok jest ciężką chorobą trwającą dłużej niż 12 tygodni.

 • Zaostrzone przewlekłe zapalenie zatok

Stan gdy przewlekłe zapalenie zatok nagle, z niewiadomych przyczyn pogarsza się, a same objawy bardzo się zaostrzają, gorączka się podnosi, a związane z chorobą bóle nasilają. Kuracja w tym przypadku powoduje powrót do przewlekłego zapalenia, którym trzeba się zająć na nowo.

Chore zatoki objawy

Chore zatoki dają wiele symptomów, które w większości zależne są od tego, które zatoki zostały zaatakowane. Jednak możliwe jest zauważenie problemów z zatokami po objawach ogólnych, jakie dają każde zatoki, które zostały zainfekowane. Oto takie objawy:

 • Częściowo lub całkowicie zatkany nos
 • Rozpierający ból twarzy i głowy
 • Bóle zatok. Zazwyczaj zainfekowanych, promieniujące na inne
 • Zatkany nos i upośledzenie jego drożności
 • Upośledzony lub całkowity brak węchu
 • Śluzowo-ropna wydzielina

Chore zatoki? Test Obciążeń Organizmu ci pomoże

Test Obciążeń Organizmu jest metodą wykrycia wszelkich przyczyn chorób i dolegliwości jakie nas męczą. Przyczynami tych chorób są właśnie obciążenia i to je należy usunąć, poprzez oczyszczenie organizmu, aby pozbyć się chorób. Obciążenia organizmu można wymieniać dość długo, jedne z groźniejszych to grzyby powodujące grzybicę, toksyny, które powodować mogą alergie i reakcje alergiczne, pasożyty powodujące choroby i zabierające nam składniki odżywcze czy też reakcje autoimmunologiczne. Oczywiście to są jedynie przykłady obciążeń odpowiedzialnych za choroby. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszystkie te obciążenia w ciągu 45 minut. Po teście wyniki zostają z tobą omówione, a specjalista przygotowuje indywidualną kurację mającą na celu oczyszczenie organizmu.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest „Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.


Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/users/testorganizmuwp/public_html/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>